aktualności

Cardas Iridium 2016-12-15 15:52:28

Cardas Iridium

Cardas Audio wprowadza właśnie nową serię przewodów Iridium, w skład której wchodzą przewód głośnikowy oraz interkonekt.
Przewody Iridium podobnie jak inne modele producenta zaoferują muzykalność i ciepło w wyjątkowym stosunku ceny do jakości, czyli otrzymamy wszystkie główne elementy z jakich znana jest marka Cardas.
Nowa seria Iridium wnosi więcej neutralności oraz wprowadza poprawę w zakresie tworzenia sceny względem swoich poprzedników, jakimi były Twinlink Speaker i Microtwin Interconnect.

Interkonekt Iridium zbudowano w oparciu o konfigurację zwaną star-quad z czterema wiązkami przewodników Litz w układzie złotego podziału. Przewody otrzymały także ekranowanie. Efektem budowy jest nieco większa średnica końcowa, jednak ze względu na zastosowane materiały wzrósł poziom elastyczności. Standardowo interkonekty zakończone będą wtykami Cardas GRMO, ale przewody Iridium także będą oferowane z konfekcją XLR, z wykorzystaniem wtyków Neutrik, oraz DIN i RCA w wersji phono.

Przewody produkowane są w USA.

Cena kabli sygnałowych to 1199zł za 1m (RCA i XLR)
Cena kabli głośnikowych to 2199zł za 2,5m
Cena kabli do gramofonów to 1099zł za 1m


The Marcus King Band - młodzi geniusze muzyki bluesowej. 2016-12-11 13:19:26

The Marcus King Band - młodzi geniusze muzyki bluesowej.

To jest dopiero muzyczny strzał! Lider Marcus King ma zaledwie 20 lat!!! a wydał niezwykle dojrzałą, fantastyczną płytę.  Marcus jest Amerykaninem,  komponuje, śpiewa,  gra na gitarze, aranżuje, krótko: niezwykle utalentowany młodzieniec. Album został wyprodukowany przez Warrena Hynesa, legendarnego muzyka The Allman Brothers Band i Gov't Mule.

 


Audio Physic CODEX - test w magazynie LP 2016-11-22 12:16:06

Audio Physic CODEX - test w magazynie LP

Jeden z najbardziej popularnych niemieckich magazynów "LP" poświęconych tematyce analogowej i hifi opublikował właśnie test najnowszego modelu Audio Physic CODEX.

Szczegóły tutaj.

(EN:) tutaj.


Dead Can Dance – reedycje, „stare/nowe” płyty, mroczne piękno nie umiera nigdy. 2016-11-20 14:09:48

Dead Can Dance – reedycje, „stare/nowe” płyty, mroczne piękno nie umiera nigdy.

Dead Can Dance nie mieści się absolutnie w żadnej z przegródek typu: rock, folk, gotyk, muzyka dawna, world music, muzyka współczesna. Australijsko-brytyjski duet: Lisa Gerrard i Brendan Perry stworzyli coś ABSOLUTNIE OSOBNEGO, WYJĄTKOWEGO, NIEPOWTARZALNEGO. Muzyka wyrosła ze sceny gotyckiej, która zostawiał jakiś ślad na ich pierwszej płycie „Dead Can Dance” z 1984 roku. Następne dokonania były już naznaczone  unikatowym stylem Dead Can Dance.


Cabasse MC170 2016-11-15 20:09:01

Cabasse MC170

Cabasse MC170
Nowa seria kolumn głośnikowych.


Firma kabasse wprowadza nową serie kolumn MC170, która zastępuje serię MT32.
Po raz pierwszy firma Cabasse zastosowała głośnik współosiowy w najtańszej linii kolumn. Dzięki temu powstała konstrukcja 3-drożna, co skutkuje wyjątkowym i pełnym dźwiękiem. Zmianie uległy pozostałe elementy konstrukcji: głośniki niskotonowe oraz obudowa.
 Facebook