aktualności

CanJam London 2017 - święto przenośnego audio 2017-07-18 08:55:36

CanJam London 2017 -  święto przenośnego audio

Londyn 15 -16 lipca 2017.

Tegoroczne spotkania dla fanów przenośnego audio oraz miłośników słuchawek zorganizowane przez Head-Fi oraz CanJam Global nad Tamizą obfitowały w szereg nowych urządzeń. Impreza ma już znaczącą rangę w skali świata i ściąga wszystkich liczących się producentów portable audio.

W Londynie pojawił się Cardas Audio, m.in. ze swoimi najnowszymi słuchawkami dokanałowymi A8 30th Anniversary oraz Chord Electronics z najnowszym Hugo 2, Poly - modułem strumieniującym do Mojo.

Pełna lista wystawców:

1More 64 Audio Advanced Antonio International Astell+Kern Atomic Floyd Audeze Audioquest Auris Audio Beyerdynamic Brimar Audio Labs
Cardas Audio Chasing The Dragon Chord Electronics Comply Correlated Magnetics Research Dekoni Audio DUNU Echobox Audio
Effect Audio Empire EarsEtymotic Feliks Audio Fidue FiiO Final Audio Fischer Audio Flare Audio Focal Harman Headamp
Hifiheadphones.co.uk HiFiMAN iBasso Kennerton KUOS Labkable Lotoo LUZLI Mee Audio Meters Music MrSpeakers Noble Audio Oriveti
Pioneer Questyle RHA Rupert Neve Designs Schiit Audio Sennheiser Shanling Shure Smyth Research Snugs Sony SoundMagic 
STAX Stereopravda Tekzone Sound and Vision The Bit THX Trilogy Audio Ultrasone V-Moda Westone


Audio Physic Tempo Plus - Legendy ciąg dalszy 2017-07-18 08:33:15

Audio Physic Tempo Plus - Legendy ciąg dalszy

Magazyn Audio-Video zamieścił na łamach czerwcowego numeru recenzję najnowszej wersji Audio Physic Tempo Plus.

Plusy są 9-tym wcieleniem niezmiennie popularnego modelu Tempo.

Magazyn do kupienia w salonach prasowych oraz w wersji elektonicznej, także na stronie AVtest.pl


Soundtrack - Singles - czas biegnie nieubłaganie 2017-07-14 08:57:29

Soundtrack - Singles - czas biegnie nieubłaganie

Dwadzieścia pięć lat temu premierę miał film Camerona Crowe’a "Samotnicy" (oryg. "Singles"). Reżyser filmu, jednocześnie jego scenarzysta i producent, w wieku piętnastu lat był już współpracownikiem Rolling Stone (najmłodszym w historii tego magazynu), stąd może wynikać fakt, że obrazy Crowe’a z reguły wypełnia świetna muzyka. Nie są to filmy muzyczne (może poza historią Pearl Jam – "Pearl Jam Twenty" i "The Union" – dokumentem na temat wspólnego albumu Eltona Johna i Leona Russela), jednak oglądając jego filmy to doskonałe dopasowanie muzyki, selekcja, w której czuje się profesjonalną rękę, od razu przykuwa uwagę. Tak było w przypadku choćby "Vanilla Sky". W tym filmie Crowe zaczął od Radiohead i "Everything In Its Right Place", by przetoczyć się przez właśnie wypływający na szerokie wody Sigur Rós i zakończyć na sir Paulu McCartney’u, w międzyczasie sycąc nasze uszy rewelacyjnymi utworami Jeffa Buckley’a czy Spiritualized. Tak też było z Elizabethtown, gdzie z kolei zabrał nas w podróż głównie po southern i folk rocku, przemycając na ekran utwory Toma Petty’ego, Ryana Adamsa, Lindseya Buckinghama czy My Morning Jacket. 


Czesław Niemen – Niemen vol.1 i vol.2 (Marionetki) – pokaz kultowego albumu na legendarnym festiwalu Jarocin 2017-07-10 13:58:37

Czesław Niemen – Niemen vol.1 i vol.2 (Marionetki) – pokaz kultowego albumu na legendarnym festiwalu Jarocin

Specjalny pokaz płyty Czesław Niemen – "Niemen vol.1 i vol.2 (Marionetki)"

  • 16 lipca 2017, godzina 14:00, Spichlerz Polskiego Rocka, ul Poznańska 2, Jarocin 
  • Album zostanie odtworzony z taśmy „matki”, na której został zarejestrowany w Polskich Nagraniach w 1972 roku.
  • Prowadzący Piotr Metz – szef redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia.

Festiwal w Jarocinie to najbardziej kultowa i ważna impreza muzyczna w Polsce. Przez lata był oazą wolności i nieskrępowanej, artystycznej ekspresji. Polskie grupy rockowe i reggae mogły tam zaprezentować swoje umiejetnosci, nie bojąc się cenzury. Po 1989 roku festiwal zmienił swoją formułę, starając się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Przetrwał i z sukcesami funkcjonuje do dzisiaj. Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie jest oddziałem Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Placówka zajmuje się gromadzeniem, opracowywaniem i udostępnianiem materiałów dokumentujących historię polskiej muzyki rockowej od lat 50. po czasy współczesne. Oddział zlokalizowano w specjalnie zaadaptowanym na ten cel dawnym spichlerzu zbożowym w zabytkowej strefie centrum miasta. Obiekt oprócz działalności badawczo-wystawienniczej jest miejscem realizacji koncertów i projektów kulturalnych. Ekspozycja stała ma charakter multimedialny. Autorem scenariusza są Robert Jarosz i Leszek Gnoiński. Projekt aranżacyjny opracowała firma Kłaput Project s.c. prowadzona przez Jarosława Kłaputa i Barbarę Kłaput.

 


Przecena wszystkich płyt z gatunku ROCK 2017-07-09 18:42:12

Przecena wszystkich płyt z gatunku ROCK

Przeceniliśmy wszystkie płyty z kategorii ROCK – 6700 tytułów. Muzyka rockowa nieprzerwalnie święci triumfy od lat 50. XX wieku do dnia dzisiejszego. Przez kolejne dekady muzycy rockowi wpływali na pop-kulturę, zmieniąc w ten sposób życie kolejnych pokoleń młodych ludzi.  W katalogu znajdziesz dyskografie wykonawców takich jak: AC/DC, THE BEATLES, BLACK SABBATH, DAVID BOWIE, NICK CAVE, THE CLASH, DEEP PURPLE, DIRE STRAITS, BOB DYLAN, PETER GABRIEL, GENESIS, GUNS N’ ROSES, JIMI HENDRIX, IRON MAIDEN, JOY DIVISION, JUDAS PRIEST, KING CRIMSON, LED ZEPPELIN, MARILLION, METALLICA, MOTORHEAD, NIRVANA, PEARL JAM, PINK FLOYD, PORCUPINE TREE, QUEEN, R.E.M., LOU REED, ROLLING STONES, SCORPIONS, BRUCE SPRINGSTEEN, TOOL, U2, URIAH HEEP, WHITE STRIPES, ZZ TOP i wielu innych. Akcja przecenowa trwa od 10.07.2017 do 23.07.2017.

Płyty CD/DVD/BLU-RAY/LP kupisz na voiceshop.plFacebook