aktualności

Iron Butterfly – "In-A-Gadda-Da-Vida" – w rajskim ogrodzie reedycja na LP 2017-01-15 10:38:39

Iron Butterfly –

Lata 60. XX wieku były w muzyce rockowej niezapisaną księgą. Pionierzy mieli pole do popisu, eksplorując niezbadane obszary rockowej sztuki. Poszczególne gatunki dopiero się krystalizowały a wykonawców mogła ograniczać tylko wyobraźnia (a nie strach przed plagiatem). W 1966 roku w Kalifornii powstała grupa Iron Butterfly. Nazwa idealnie oddawała charakter muzyki którą chciał wykonywać ten zespół; miała być ciężka a zarazem lekka i melodyjna, pomysłowa i niesamowicie kolorowa. Debiut „Heavy” z wiosny 1968 roku był frapującym otwarciem ich kariery. Zawierał psychodeliczne, zwarte utwory bogato opracowane na gitary i instrumenty klawiszowe. Po kilku miesiącach grupa wydała arcydzieło „In-A-Gadda-Da-Vida”, które stało się legendą.


Chord Electronics Hugo 2 - premiera CES 2017 2017-01-10 10:16:48

Chord Electronics Hugo 2 - premiera CES 2017

W 2014 roku Chord Electronics wprowadził Hugo, rewolucyjny przenośny DAC oraz wzmacniacz słuchawkowy, który stał się produktem przełomowym w świecie audio. Postępy w technologii cyfrowej, pozwoliły nam na wprowadzenie nowej generacji Hugo 2.

Został on wyposażony w nowe, elastyczne funkcje, w Hugo 2 uzyskaliśmy znacznie lepsze parametry techniczne i soniczne .

Urządzenie posiada cztery wejścia cyfrowe (optyczne, koncentryczne i HD USB) oraz Bluetooth o rozszerzonym zasięgu, poprawiono także osiągi w zakresie obsługi formatów wysokiej rozdzielczości PCM do 768kHz i do DSD512 (Octa DSD), poprzez jego wejście HD USB.

Wyjścia analogowe obejmują 2x RCA, plus 2 wyjścia słuchawkowe 3.5mm i 6.35mm.

Hugo 2 zawiera cztery kuliste przyciski sterujące, które jednocześnie wyświetlają informacje kolorami.

Czas działania baterii wynosi około siedmiu godzin dwa tryby automatycznego ładowania są ujęte za pomocą dedykowanego portu micro USB do ładowania; wskaźnik pokazuje stan naładowania baterii i ładowania.

Hugo 2 dostępny będzie w najlepszych sklepach audio już w marcu.


Chord Electronics Poly - nowość z targów CES 2017 2017-01-10 09:37:20

Chord Electronics Poly - nowość z targów CES 2017

Chord Electronics Poly to bezprzewodowy streamer sieciowy, który stanowi rozszerzenie doskonale znanego wszystkim wzmacniacza Mojo.

Poly oferuje bezprzewodową łączność poprzez Bluetooth oraz WiFi. Jako pamięć zastosowano tutaj czytnik kart micro SD, co jest ciekawym rozwiązaniem, dającym nieograniczone możliwości w zakresie rozszerzania pamięci. Urządzenie obsługuje pliki wysokiej rozdzielczości PCM 768kHz oraz DSD64 do DSD512 (Octa-DSD). Pozostałe obsługiwane formaty na ten moment to ACC, WAV, FLAC, AIFF, OGG VORBIS, ALAC, WMA oraz MP3.

Litowo polimerowy akumulator zapewnia 9-godzinny czas pracy na jednym naładowaniu. Czas ładowania to mniej niż 4 godziny. Połączone z sobą Mojo oraz Poly ładowane są jednocześnie.

Dostępność w sieci sprzedaży na początku kwietnia.


Muzyczne "resztówki" z 2016 roku. 2017-01-08 16:56:48

Muzyczne

2016 rok skończył się bezpowrotnie. Czas przedświąteczny w branży muzycznej rządzi się swoimi prawami. Niestety można wtedy przegapić fantastyczne wydawnictwa w zalewie bardziej znanych, promowanych, świątecznych produktów. Przypomnę kilka interesujących płyt, które mogły Państwu umknąć.


Audio Physic CODEX - test w magazynie Audio-Video 2017-01-04 10:31:33

Audio Physic CODEX - test w magazynie Audio-Video

Niemiecki Audio Physic w drugiej połowie roku wprowadził na rynek model CODEX.

W ostatnim numerze 2016 roku magazyn Audio-Video przetestował dużą podłogówkę firmy z Brilon.

Pełny test tutaj.Facebook