aktualności

Arcade Fire - Everything Now - konsumpocjonizm został obnażony 2017-07-30 19:10:25

Arcade Fire - Everything Now - konsumpocjonizm został obnażony

Marc Spitz – autor epickiej biografii Davida Bowie zaczyna swoją książkę o słynnym muzyku sprawozdaniem z kariery… Arcade Fire. Zadziwiający pomysł, zważywszy na to kogo dotyczy historia publikacji – jednego z absolutnie najwspanialszych, rockowych artystów wszech czasów. Jednak rozdział o Arcade Fire ma swój sens. Bowie znany był ze swojej otwartości na nowe gatunki muzyczne i niesamowitego talentu do wyławiania talentów, które potem zmieniały się w ikony muzyki. Przypomnijmy, to on pomógł Lou Reedowi i Iggiemu Popowi odnieść światowe sukcesy, ba prawdopodobnie uratował ich od śmierci. Bowie w drugiej połowie lat 70. dostrzegł zmiany na scenie muzycznej i wraz z Brianem Eno stworzył płyty które stały się wyznacznikiem artystycznych poszukiwań dla nowej generacji rockmanów. W latach 80. perfekcyjnie wykorzystał możliwości MTV, a płyta „Let’s Dance” przysporzyła mu niesamowitą popularność. Lata 90. to otwarcie się Davida na takie nowoczesne gatunki jak: jungle, trip-hop, techno, drum’n’bass itd. Bowie zawsze trzymał rękę na pulsie światowych, muzycznych objawień i pewnego dnia dostrzegł niesamowitą grupę z Kanady, na rzecz której zaczął lobbować twierdząc, że to najwspanialszy zespół na świecie i w jego dłonie przekazuje pałeczkę w muzycznej wymianie pokoleń. 8 września 2005 roku pojawił się na scenie po raz pierwszy po przerwie spowodowanej operacja serca, żeby w trakcie nowojorskiego występu Kanadyjczyków zaśpiewać w spektakularnym "Wake Up", co zwróciło uwagę wielu osób na młodą kapelę.


Konkurs Fanalog - Radiowa Trójka rozwiązany 2017-07-26 22:13:58

Konkurs Fanalog - Radiowa Trójka rozwiązany

W sobotę 22-07-2017 Radiowa Trójka i FANALOG przeprowadziły konkurs, który wiązał się z wydaniem specjalnej wersji płyty The Beatles - "Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band". Album w edycjach: CD, 2CD, 2LP, BOX 4CD/DVD/BLU-RAY ukazał się na 50 lecie premiery płyty, której rocznica przypadła na 01-06-2017.

Na pytanie konkursowe stworzone przez Piotra Metza, szefa działu muzycznego Programu 3, które zostało ogłoszone w programie "Lista osobista", najlepiej odpowiedział Pan Piotr Bzowski z Gdyni. Pan Piotr odebrał wspaniałą nagrodę ufundowaną przez Fanalog: gramofon Pro-Ject Essential III Sgt. Pepper Drum, wydany w limitowanej liczbie egzemplarzy! Gratulujemy zwycięzcy!

 


Cabasse Baltic 4 + Santorin 30-500 2017-07-25 08:56:15

Cabasse Baltic 4 + Santorin 30-500

Portal Soundrebels zamieścił na swoich łamach recenzję kolumn Cabasse Baltic 4 wraz z subwoferem Cabasse Sanrotin 30-500.
Jest to pierwsza recenzja w Polsce nowej wersji głośników Baltic.
Polecamyo lekturę pełnego testu na soundrebers.com
Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu voiceshop.pl, gdzie można te kolumny zakupić.


John Franks (CEO Chord Electronics) - wywiad dla Headfonia 2017-07-25 07:08:16

John Franks (CEO Chord Electronics) - wywiad dla Headfonia

W ostatnich dniach ukazał się wywiad w magazynie Headfonia z szefem i zarazem twórcą marki Chord Electronics - Johnem Franksem.

Pełny wywiad tutaj.


Przecena płyt z gatunku SOUNDTRACK 2017-07-24 11:31:37

Przecena płyt z gatunku SOUNDTRACK

Przeceniliśmy wszystkie płyty z kategorii SOUNDTRACK – 170 tytułów. Czym byłyby bez swoich soundtracków takie filmy jak: „Titanic”, „Twin Peaks”, „Gladiator”, „Robin Hood”, „Drive”, „Shaft”, „Misja”, „Łowca androidów”, „Blues Brothers”, „Forrest Gump”, „Władca pierścieni” itd. Niewątpliwie to muzyka stanowi w dużej mierze o klasie obrazu. Akcja przecenowa trwa od 24.07.17 do 30.07.17.

Płyty CD/LP kupisz na voiceshop.plFacebook