aktualności

KONKURS The Beatles - Radiowa Trójka i Fanalog.pl 2017-07-22 16:46:14

KONKURS The Beatles - Radiowa Trójka i Fanalog.pl

Radiowa Trójka i Fanalog.pl organizują konkurs, który wiąże się z wydaniem specjalnej wersji płyty The Beatles - "Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band". Album w edycjach: CD, 2CD, 2LP, BOX 4CD/DVD/BLU-RAY ukazał się na 50 lecie premiery płyty, której rocznica przypadła na 01-06-2017.

Pytanie konkursowe stworzone przez Piotra Metza, szefa działu muzycznego Programu 3, które zostało ogłoszone 22-07-2017 w programie "Lista osobista" brzmi:

- Jakie trzy piosenki z albumu "Sgt. Pepper Lonely Hearts Club Band" nagrywają Beatlesi na zdjęciach zamieszczonych na stronie Fanalog.pl. Proszę krótko uzasadnić swoją odpowiedź.


Fanalog.pl, Radiowa Trójka i pokaz płyty Czesława Niemena – Marionetki 2017-07-18 14:12:20

Fanalog.pl, Radiowa Trójka i pokaz płyty Czesława Niemena – Marionetki

Wspominanie Czesław Niemena akurat w Jarocinie było dość ryzykownym pomysłem. Lata 80. to czas rozkwitu tego festiwalu, który stał się wylęgarnią nowoczesnych wykonawców punkowych, new-wave, heavy metal w Polsce. Nasz wielki, rockowy wieszcz – Czesław Niemen był wtedy przez młodą publiczność utożsamiany z muzycznymi dinozaurami, którzy nie pasują do wizerunku Jarocina. Niemen wystąpił tam w 1987 roku, wzbudzając mieszane uczucia. Dzisiaj po wielu latach zostały zasypane rowy między gatunkami muzycznymi, fani stali się bardziej tolerancyjni, a Pan Czesław to niepodważalny mit, którego docenia każdy szanujący się fan wszelakich rockowych gatunków. 

Fanalog.pl i Piotr Metz z Radiowej Trójki zorganizowali pokaz płyty "Niemen vol.1 i vol.2 (Marionetki)", która właśnie skończyła 45 lat! Odsłuch odbył się z kopii taśmy matki, dostarczonej prosto z Polskich Nagrań, należących do firmy Warner Music Poland. Miejsce prezentacji to muzeum muzyki - Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie dnia 16-07-2017.


CanJam London 2017 - święto przenośnego audio 2017-07-18 08:55:36

CanJam London 2017 -  święto przenośnego audio

Londyn 15 -16 lipca 2017.

Tegoroczne spotkania dla fanów przenośnego audio oraz miłośników słuchawek zorganizowane przez Head-Fi oraz CanJam Global nad Tamizą obfitowały w szereg nowych urządzeń. Impreza ma już znaczącą rangę w skali świata i ściąga wszystkich liczących się producentów portable audio.

W Londynie pojawił się Cardas Audio, m.in. ze swoimi najnowszymi słuchawkami dokanałowymi A8 30th Anniversary oraz Chord Electronics z najnowszym Hugo 2, Poly - modułem strumieniującym do Mojo.

Pełna lista wystawców:

1More 64 Audio Advanced Antonio International Astell+Kern Atomic Floyd Audeze Audioquest Auris Audio Beyerdynamic Brimar Audio Labs
Cardas Audio Chasing The Dragon Chord Electronics Comply Correlated Magnetics Research Dekoni Audio DUNU Echobox Audio
Effect Audio Empire EarsEtymotic Feliks Audio Fidue FiiO Final Audio Fischer Audio Flare Audio Focal Harman Headamp
Hifiheadphones.co.uk HiFiMAN iBasso Kennerton KUOS Labkable Lotoo LUZLI Mee Audio Meters Music MrSpeakers Noble Audio Oriveti
Pioneer Questyle RHA Rupert Neve Designs Schiit Audio Sennheiser Shanling Shure Smyth Research Snugs Sony SoundMagic 
STAX Stereopravda Tekzone Sound and Vision The Bit THX Trilogy Audio Ultrasone V-Moda Westone


Audio Physic Tempo Plus - Legendy ciąg dalszy 2017-07-18 08:33:15

Audio Physic Tempo Plus - Legendy ciąg dalszy

Magazyn Audio-Video zamieścił na łamach czerwcowego numeru recenzję najnowszej wersji Audio Physic Tempo Plus.

Plusy są 9-tym wcieleniem niezmiennie popularnego modelu Tempo.

Magazyn do kupienia w salonach prasowych oraz w wersji elektonicznej, także na stronie AVtest.pl


Soundtrack - Singles - czas biegnie nieubłaganie 2017-07-14 08:57:29

Soundtrack - Singles - czas biegnie nieubłaganie

Dwadzieścia pięć lat temu premierę miał film Camerona Crowe’a "Samotnicy" (oryg. "Singles"). Reżyser filmu, jednocześnie jego scenarzysta i producent, w wieku piętnastu lat był już współpracownikiem Rolling Stone (najmłodszym w historii tego magazynu), stąd może wynikać fakt, że obrazy Crowe’a z reguły wypełnia świetna muzyka. Nie są to filmy muzyczne (może poza historią Pearl Jam – "Pearl Jam Twenty" i "The Union" – dokumentem na temat wspólnego albumu Eltona Johna i Leona Russela), jednak oglądając jego filmy to doskonałe dopasowanie muzyki, selekcja, w której czuje się profesjonalną rękę, od razu przykuwa uwagę. Tak było w przypadku choćby "Vanilla Sky". W tym filmie Crowe zaczął od Radiohead i "Everything In Its Right Place", by przetoczyć się przez właśnie wypływający na szerokie wody Sigur Rós i zakończyć na sir Paulu McCartney’u, w międzyczasie sycąc nasze uszy rewelacyjnymi utworami Jeffa Buckley’a czy Spiritualized. Tak też było z Elizabethtown, gdzie z kolei zabrał nas w podróż głównie po southern i folk rocku, przemycając na ekran utwory Toma Petty’ego, Ryana Adamsa, Lindseya Buckinghama czy My Morning Jacket. Facebook