O FIRMIE / O NAS

TECHNOLOGIA

item1

Jednoczesne połączenie wysoko- i niskopoziomowe pozwala na lepsze brzmienie.

JWysokiej jakości, buforowana topologia wejść REL pozwala na jednoczesne połączenie obu wejść, co owocuje znaczną poprawą brzmienia w systemach wielokanałowych. Pozycja LFE przełącznika trybu (lub ustawienia w modelach Stampede, Strata 5 i Storm 5) omija wszelkie filtry, co pozwala na czystą reprodukcję kanału LFE przez REL. W tym samym czasie podłączenie wzmacniacza AV do gniazd wysokopoziomowych wspomaga reprodukcję częstotliwości basowych, których główne kolumny nie są w stanie odtworzyć, w taki sam sposób jak REL rozszerza i wzbogaca system stereo. REL wspomaga w ten sposób kanał LFE, tworząc głębszą, bardziej imponującą scenę dźwiękową.

Wyjątkowa elektronika

Wszystkie wzmacniacze REL są sprzęgnięte stałoprądowo co pozwala na uniknięcie przesunięć fazowych i innych kompromisów w ich brzmieniu. Wejście liniowe i stopnie filtrujące są całkowicie regulowane, co zapewnia całkowitą izolację od stopni wzmacniacza mocy. Zastosowanie kondensatory to wysokiej jakości elementy polistyrenowe wypełnione azotem, których tolerancja wynosi 1%. Użycie komponentów o tak dokładnej tolerancji zapewnia spójność brzmienia w czasie całego życia urządzenia. Mimi, iż sterowanie Stampede, Strata 5 i Storm 5 odbywa się w sposób cyfrowy, sygnały audio przechodzą tylko przez obwody analogowe, co zapewnia odizolowanie od szumu cyfrowego. Bardzo wiele uwagi poświęcono prowadzeniu sygnału masy tak, aby osiągnąć najwyższą jakość dźwięku. Dodatkowo zastosowano filtrowanie wyższych częstotliwość, tak aby zapewnić optymalną pracę filtru ABC (ang. Active Bass Controller). Wbudowany wzmacniacz mocy wykorzystuje bardzo mocne tranzystory MOSFET klasy audio. Wysokiej jakości kondensatory wygładzające oferują długi czas życia i niski poziom ESR (zastępcza rezystancja szeregowa, ang. Equivalent Series Resistance). Transformatory to wyjątkowo ciche modele toroidalne przeznaczone specjalnie do zastosowań audio i wyprodukowane według specyfikacji REL. Bardzo wiele uwagi posięcono każdemu elementowi subwooferów REL tak, aby oferować niezrównaną niezawodność.

Set-Safe®

Obwody Set-Safe® zapewniają wysoki poziom zabezpieczeń, jeżeli system sub-basowy jest przeciążony. Systemy sub-basowe REL zostały zaprojektowane tak aby reprodukować wyjątkowo głębokie tony, które są raczej odczuwane niż słyszane. Będą próbowały to osiągnąć niezależnie od ustawionego poziomu dźwięku. Jeżeli poziom dźwięku jest ustawiony zbyt wysoko, system Set-Safe ograniczy wychylenie cewki głośnika zabezpieczając go przed uszkodzeniem. System ten stale monitoruje wyjście wzmacniacza mocy i jest całkowicie niezauważalny do puki nie jest potrzebny. Oznacza to, iż nie ma absolutnie żadnego wpływu na jakość dźwięku do puki nie jest wykryte przeciążenie systemu sub-basowego REL. Zazwyczaj przesterowanie wzmacniacza mocy powoduje utratę kontroli nad głośnikiem. Oprócz tego, iż jest to dźwiękowo nieprzyjemne, może spowodować uszkodzenie głośnika. Obwody Set-Safe® wykrywają taki przypadek i redukują poziom sygnału, zapewniając, iż faktyczne przesterowanie nie nastąpi.