Znana z doskonałych subwooferów marka Velodyna, posiadająca wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu tego typu urządzeń wprowadza nową serię Impact X.

Nowa seria została stworzona przez międzynarodowy zespół inżynieryjny w Stanach Zjednoczonych oraz Niemczech i posiada całkowicie nową i zaprojektowaną od podstaw elektronikę, przetworniki oraz obudowy. Jednocześnie Impact X ma funkcje, których nie było wcześniej w żadnych innych subwooferach tej marki. A pośród nich są chociażby takie udogodnienia, jak wyświetlacz na przedniej ściance, zdalne sterowanie, czy wbudowane różne tryby pracy DSP oferujące kilka trybów słuchania.

Seria Impact X oferuje znakomite doznania odsłuchowe dzięki wydajnym wzmacniaczom, które w modelu opartym o 12-to calowy przetwornik mają teraz aż 600W realnej mocy. Wzmacniacze te działają wraz z systemem łagodnego ograniczania przesterowania, co sprawia, że przy każdym poziomie głośności zniekształcenia są na najniższym możliwym poziomie.

Entuzjaści dobrego brzmienia połączonego z niezwykle przydatną funkcjonalnością teraz mogą cieszyć się z wygody wynikającej z zastosowania pełnego zdalnego sterowania. A także dopracowania każdego detalu, bo dla przykładu nawet jasność wyświetlacza można w serii Impact X regulować. Co więcej, wzmacniacze w klasie D zostały starannie zaprojektowane nie tylko pod kątem wydajności energetycznej, ale także z uwzględnieniem jak najlepszego brzmienia. Ponadto dzięki gniazdom przelotowym możemy teraz połączyć kilka subwooferów w jeden system.

Nie zapominano także o wysokiej klasy przetwornikach, które posiadają tak lubią przez audiofili membranę z papieru, która poruszana jest przez sztywną, czterowarstwową cewkę o średnicy 52mm. Zapewnia to niską kompresję oraz znakomity, szybki bas o zróżnicowanej barwie, co także jest tutaj wynikiem zastosowania obudowy zamkniętej.

Nową serię tworzą dwa subwoofery, Impact 10 oraz Impact 12, które dostępne będą w cenach:

  • X10 – 3490 zł
  • X12 – 3890 zł