Nagrody EISA 2018-2019 rozdane

17.08.2018

 

Urządzenia z dystrybucji VOICE praktycznie rok w rok otrzymują nagrody EISA, i tym razem nie było inaczej

W związku z rozszerzającym się nieustannie rynkiem audio i z pędem technologicznym, może się zdarzyć, że staniemy wobec wyboru nowego urządzenia do naszego systemu i nie będziemy wiedzieli co wybrać. Można czytać tysiące recenzji, śledzić dane techniczne dziesiątek tysięcy urządzeń na rynku. Albo można zawierzyć panelowi ekspertów, takiemu jak EISA. Co roku przyznaje on nagrody najlepszym sprzętom dostępnym na rynku hi-fi, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty urządzenia - od designu, przez technologię, po brzmienie.

Urządzenia z dystrybucji VOICE praktycznie rok w rok otrzymują nagrody EISA, nie inaczej było tym razem - do sprzętów Chord Electronics, Primare i Pro-Ject Audio Systems powędrowały aż CZTERY nagrody!

Chord Electronics zwyciężył w kategorii DAC swoim Hugo 2.

Portal Audio tak pisze o tym urządzeniu:
"Wewnątrz awangardowo nowoczesnej, aluminiowej obudowy znajduje się niestandardowy układ przetwornika i filtra, bazujący na platformie FPGA, brzmiący zupełnie wyjątkowo. Ta kompaktowa muzyczna maszynka, pędząc do przodu dźwiękiem rytmicznym i wibrującym, zostawia z tyłu wszystkie konwencjonalne przetworniki C/A tej klasy cenowej. Czy to ze standardowych płyt CD, czy też z PCM lub DSD wysokiej rozdzielczości, muzyka pojawia się z energią i emocjami. Akumulator wystarcza na 14 godzin pracy, odtwarza praktycznie każdy format, pozwala na przełączanie filtrów, a na dodatek zabawia użytkownika, mieniąc się kolorami sygnalizującymi różne funkcje. Fantastyczny!"

Primare zachwyciło ekspertów nowym wzmacniaczem zintegrowanym, I15 Prisma: "Charakterystyczny, industrialny design Primare w pełni przemawia z tego stylowo minimalistycznego wzmacniacza w formacie slim-line, 'trzy czwarte'. Jego możliwości brzmieniowe i wyposażenie znacznie wyrastają poza umiarkowane gabaryty. Obok konwencjonalnych wejść analogowych, wewnątrz kryje się przetwornik hi-res PCM/DSD i funkcjonalność Prisma, obejmująca połączenia cyfrowe, Bluetooth, AirPlay, Spotify Connect i Chromecast. Dźwięk jest detaliczny, a jednocześnie supergładki, kremowy, z zaznaczoną głębokością sceny. Wzmacniacz w klasie D jest dostatecznie wydajny, aby podłączyć do niego większość kolumn. Wyrazisty wyświetlacz OLED śledzi podłączone źródło dźwięku i poziom głośności. Smukła i solidna obudowa podkreśla wyjątkowość I15 Prisma."

Pro-Ject może pochwalić się natomiast aż dwoma zwycięzcami, są to streamer Stream Box S2 Ultra oraz analogowy system muzyczny Juke Box 2. Portal Audio tak pisze o streamerze: "Czy naprawdę potrzebujemy kolejnego urządzenia strumieniującego? Wydaje się, że nie... Jednak Stream Box S2 Ultra jest czymś znacznie więcej – to wielki sieciowy most, który przyjmuje muzykę z wielu źródeł. Wystarczy podłączyć DAC-a, a Stream Box S2 Ultra odtworzy muzykę z dysku za pośrednictwem wejść USB-A, Bluetooth atpX i serwisów strumieniujących, takich jak Tidal, Spotify czy Shoutcast. Można podłączyć dyski NAS (DLNA), a także skorzystać z transmisji Wi-Fi. Urządzenie jest przygotowane do pracy z ROON-em i ma wyjście wideo HDMI. Dostępna jest też wygodna aplikacja sterująca dla systemów iOS i Android. Łebscy użytkownicy znajdą wiele sposobów na dostosowanie urządzenia do swoich potrzeb, a już dzisiaj obsługuje ono sygnał PCM 352 kHz/32 bit oraz DSD256."

Juke Box 2 natomiast opisany został następująco: "Wraz z odrodzeniem się płyt gramofonowych, rośnie grupa zainteresowanych prostym, ale kompletnym rozwiązaniem – urządzeniem, z którego szybko popłynie dźwięk czarnej płyty. Dokładnie takie zadanie spełnia Pro-Ject Juke Box S2, będąc "aktywnym gramofonem" z wbudowanym premapem phono, wzmacniaczem i modułem Bluetooth. W komplecie można kupić podstawkowe głośniki Speaker Box 5S2 albo podłączyć jakiekolwiek inne. Łatwość obsługi jest kluczowa w tego typu produktach, więc wkładka Pro-Jecta jest już zainstalowana, a ramię wyregulowane. Wystarczy zdjąć osłonkę igły, założyć pasek napędu i można grać! Brzmienie jest obszerne, nasycone i wciągające, ożywia nowe i stare winyle."