Nagrody EISA 2018-2019 rozdane

16.08.2019

Urządzenia z dystrybucji VOICE praktycznie rok w rok otrzymują nagrody EISA, i tym razem nie było inaczej

W związku z rozszerzającym się nieustannie rynkiem audio i z pędem technologicznym, może się zdarzyć, że staniemy wobec wyboru nowego urządzenia do naszego systemu i nie będziemy wiedzieli co wybrać. Można czytać tysiące recenzji, śledzić dane techniczne dziesiątek tysięcy urządzeń na rynku. Albo można zawierzyć panelowi ekspertów, takiemu jak EISA. Co roku przyznaje on nagrody najlepszym sprzętom dostępnym na rynku hi-fi, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty urządzenia - od designu, przez technologię, po brzmienie.
Urządzenia z dystrybucji VOICE praktycznie co roku otrzymują nagrody EISA, nie inaczej było tym razem - do sprzętów Chord Electronics, Primare i Pro-Ject Audio Systems powędrowały aż CZTERY nagrody!

PRZETWORNIK DAC EISA 2019–2020
Chord Electronics Qutest
Nowy Qutest, zaplanowany jako następca doskonałego 2Qute, w odróżnieniu od pozostałych DAC-ów firmy Chord nie ma wzmacniacza słuchawkowego, ale wszystkie środki skierowano na osiągnięcie jak najlepszej jakości przetwarzania cyfrowo-analogowego. Oparty na doskonałej, firmowej platformie FPGA, zaczerpniętej z modelu Hugo 2, Qutest przyjmie sygnały cyfrowe przez wejścia optyczne i koaksjalne, a z komputera – przez USB-B. Regulowany poziom na wyjściach analogowych pozwala na bezpośrednie sterowanie końcówką mocy, oczywiście możliwe jest podłączenie wzmacniacza zintegrowanego, przedwzmacniacza lub wzmacniacza słuchawkowego. Wszystko zapakowano w charakterystyczną, efektowną i solidną obudowę, wykonaną z frezowanego aluminium. Brzmienie jest spektakularne, ekspresyjne i detaliczne.    
 
 
STEREO SYSTEM EISA 2019–2020
Primare CD35/I35 Prisma
Po zdobyciu nagrody EISA w poprzednim sezonie, Primare nie spoczęło na laurach i w tym roku zasłużyło sobie na wyróżnienie wzmacniacza I35 wraz z odtwarzaczem CD35 Prisma. Modułowa konstrukcja wzmacniacza pozwala dodać do niego opcjonalnie przetwornik C/A i układ sieciowo-strefowy, końcówki mocy bazują na firmowej technice UFPD2. Odtwarzacz jest już w pełni "usieciowiony", oferuje przewodowe i bezprzewodowe połączenia w standardach AirPlay, Bluetooth, Spotify Connect, a Chromecast zapewnia dostęp do serwisów strumieniujących. To znacznie więcej niż tradycyjny system odtwarzacza CD i wzmacniacza: – to obraz przyszłości domowego hi-fi w wysokiej rozdzielczości.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
GRAMOFON BEST BUY EISA 2019–2020
Pro-Ject X1
Nazwa Pro-Ject stała się synonimem dobrych i niedrogich gramofonów produkowanych w Europie. Od 1991 roku firma przewodziła odrodzeniu się winylu, a gramofon X1 jest najnowszym modelem, odwołującym się do klasycznego Pro-Jecta 1, od którego wszystko się zaczęło. Poprawiono wszystkie elementy konstrukcji: plintę, talerz, zawieszenie silnika, sterowanie obrotami, ramię – teraz karbonowo-aluminiowe. Nowa jest też wkładka, przygotowana we współpracy z Ortofonem. Wykończenie jest luksusowe, jak na produkt w tej klasie cenowej – wysoki połysk uzyskano poprzez nałożenie ośmiu warstw lakieru i kolejne etapy ręcznego polerowania. To z pewnością najlepszy gramofon poniżej 1000 euro. 

 

ŹRÓDŁO CYFROWE EISA 2019–2020
Pro-Ject CD Box RS2 T/Pre Box RS2 Digital
Pro-Ject, najlepiej znany dzięki gramofonom, zdobył reputację również jako specjalista od audio cyfrowego, a nagrodzony teraz zestaw transportu CD i przetwornika C/A (z przedwzmacniaczem) jest jego największym osiągnięciem w tej dziedzinie. Transport CD Box RS2 T zawiera mechanizm CD-Pro 8 oparty na obudowie częściowo odlewanej, częściowo wykonanej z karbonu, z najwyższej klasy elektroniką czytająco-sterującą. Połączenia cyfrowe, przygotowane do współpracy z nadzwyczaj wszechstronnym przetwornikiem Pre Box RS 2 Digital, obejmują nawet HDMI z zegarem synchronizującym. DAC jest wyposażony w USB-B, wejścia optyczne i koaksjalne, Bluetooth, a sygnał analogowy odbierzemy na wyjściach układu tranzystorowego lub lampowego. Jest też siedem opcji pracy filtrów cyfrowych i wsparcie dla MQA.
Zestaw zapewnia najlepsze rezultaty, jakie można uzyskać z płyt CD i źródeł hi-res. Audiofilskie szczyty z tak niewielkich urządzeń – Pro-Ject znowu postawił na swoim.