Przyznano nagrody EISA 2020/2021

15.08.2020

Stowarzyszenie EISA przyznało nagrody dla najlepszych produktów sezonu 2020/2021. Dla marek z oferty firmy Voice tegoroczna edycja była ponownie bardzo szczodra.
 

Wśród nagród przyznanych w ramach panelu ekspertów Hi-Fi pojawiły się następujące produkty:

PRO-JECT T1 - gramofon analogowy

Pro-Ject dostarcza gramofony od blisko trzech dekad, wszechstronnie rozwijając ofertę, spełniając też oczekiwania najbardziej wymagających, ale począwszy od pierwszej konstrukcji, Pro-ject 1, poprzez późniejszą serię Debut, konsekwentnie udoskonala urządzenia niskobudżetowe, dzięki którym gramofon stał się szeroko dostępny i znów popularny.

T1 to najnowsza propozycja - o doskonałej relacji jakości do ceny. Akrylowy talerz, precyzyjne zawieszenie, nowe aluminiowe ramię, zainstalowana wkładka Ortofon OM 5E - gramofon Pro-Ject T1 jest fabrycznie przygotowany do pracy i od razu wprowadzi nas w swój klimat. Jest też wersja z wbudowaną korekcją phono i transmiterem Bluetooth.

 

PRIMARE R15 - przedwzmacniacz gramofonowy

Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R15, zamknięty w kompaktowej obudowie o szerokości 35 cm, dysponujący dwoma poziomami wzmocnienia, jest gotowy obsłużyć wkładki MM i MC, a także dostroić rezystancję i pojemność do parametrów konkretnego modelu.

Zbudowany z taką samą dbałością jak duże wzmacniacze Primare, czerpiąc z rozwiązań zastosowanych we flagowym R35, dostarcza firmowy dźwięk łączący gęstą muzyczną substancję z selektywnym detalem.

 

PRO-JECT VC-E - myjka płyt winylowych

 

Gramofon powrócił na dobre, w czym wielki udział ma firma Pro-ject, która teraz postanowiła zadbać również o nasze cenne kolekcje płyt. Maszyna czyszcząca Pro-ject VC-E jest niewielka, niedroga i szybka – kręci płytą z prędkością 30 obrotów na minutę – dzięki czemu już po chwili jest gotowa do odtwarzania.

Pro-ject deklaruje, że wystarczy nawet po jednym obrocie w każdą stronę. Krążek dociskowy chroni całą naklejkę przed zamoczeniem, a ramię ssące sprawnie czyści powierzchnię czynną płyty. W rezultacie szum jest niższy, mniejsze jest też zużycie igły i płyt.