Firma Firma Spendor została założona pod koniec lat 60. XX wieku. Nazwa firmy powstała z połączenia dwóch imion założycieli - Spencera i Dorothy Hughes. Spencer pracował w departamencie inżynierii dźwięku studia BBC. Na podstawie doświadczeń i wiedzy stworzył swoją pierwszą konstrukcję - model BC1. Ten przełomowy monitor szybko stał się produktem wybieranym przez nadawców i studia nagrań na całym świecie.

Prawie 50 lat później wpływ kultowego BC1 i jego następców można dostrzec i usłyszeć we współczesnej gamie charakterystycznych, innowacyjnych głośników. Spendor pozostaje wzorcem odniesienia zarówno dla wymagających audiofilów, jak i profesjonalnych inżynierów dźwięku, zapewniając przejrzysty, naturalny i muzyczny dźwięk, który naprawdę Cię urzeka.

Spendor projektuje, konstruuje i buduje wszystkie swoje głośniki w Wielkiej Brytanii. Zakład produkcyjny znajduje się Sussex. Posiadają swój własny oddział badawczo-rozwojowy (R&D). Wszystkie modele są łatwe w ustawieniu i wysterowaniu. Ich ponadczasowy, elegancki wygląd sprawia, że natychmiast i dyskretnie odnajdą się w domu w każdym pomieszczeniu.
Aktualna oferta: https://spendoraudio.pl/