Firma Acoustic Energy została założona w 1987 roku wraz z wprowadzeniem na rynek światowej sławy głośnika AE1, wyznaczając nowe standardy w branży w zakresie jakości dźwięku z kompaktowej obudowy. W 1994 roku połączyła siły z zagranicznym partnerem produkcyjnym, aby umożliwić marce rozszerzenie jej globalnego zasięgu poprzez szersze portfolio produktów. W 2017 roku firma ponownie stała się w całości własnością brytyjską. Od ponad 30 lat produkty Acoustic Energy cieszą się uznaniem krytyków i dziennikarzy na całym świecie, pomagając zapewnić jej status jednej z najbardziej cenionych brytyjskich marek w branży audio.

acoustic-energy.co.uk

Firma AMPHION LOUDSPEAKERS Ltd. została założona w 1998 roku. Specjalizuje się w projektowaniu i konstruowaniu kolumn głośnikowych, zarówno do systemów domowych, jak i przestrzeni profesjonalnych, takich, jak studia nagraniowe. Jej projekty wyróżniają się dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości i perfekcyjnym odwzorowaniu brzmienia nawet przy niskim poziomie głośności. Cechą, która wyróżnia produkty firmy Amphion jest ich brak wrażliwości na niedoskonałości akustyki pomieszczenia odsłuchowego, dzięki czemu z łatwością wypełniają każdą przestrzeń wysokiej jakości dźwiękiem. Aby zagwarantować najwyższy poziom doskonałości konstrukcji i perfekcji brzmienia, wszystkie produkty wykonywane są ręcznie w Finlandii.

amphion.fi | amphion.pl

AUDIOVECTOR to duńska, rodzinna firma, założona w 1979 roku przez Ole Klifotha. Założył ją z zamiarem stworzenia doskonałego głośnika dla światowego rynku high-end. Celem firmy nadal jest produkcja wysokiej jakości i naturalnie brzmiących głośników dla melomanów i audiofilów na całym świecie. Syn założyciela, Mads Klifoth, dyrektor generalny firmy, pragnie uhonorować to wyjątkowe DNA i tradycję. Produkty Audiovector są wytwarzane ręcznie z najlepszych materiałów i ręcznie składane z dużą dbałością o szczegóły. Każdy głośnik jest projektowany, opracowywany i produkowany we własnym warsztacie zgodnie z wyjątkowymi standardami.

audiovector.com | audiovector.com.pl

Od ponad 30 lat inżynierowie AVM opracowują i produkują sprzęt elektroniczny, który zapewnia najwyższą jakość odtwarzania muzyki. Konstruktorzy AVM preferują prostą konstrukcję obwodu audio, w której każdy element ma swoje jasno określone zadanie zgodnie z credo firmy głoszącym, że najprostsza koncepcja obwodu działa najlepiej. Wszystkie produkty AVM zostały opracowana przez melomanów dla melomanów, aby spełnić nawet największe wymagania dotyczące odtwarzania muzyki. Zapomnij o szumie i zniekształceniach i ciesz się ciepłą i potężną reprodukcją muzyki – niezależnie od tego, jakiego głośnika używasz, bez względu na preferowany styl muzyczny i głośność, którą lubisz najbardziej. Podczas całego procesu produkcji wykonywane są wielokrotne pomiary i testy, aby zapewnić najwyższą jakość produktów AVM.

avm.audio

CARDAS AUDIO to amerykańska firma założona przez George’a Cardasa. Jej kable są w całości wykonywane w USA i ręcznie konfekcjonowane w zakładzie w Bandon, w stanie Oregon. W ofercie znajdziemy kable głośnikowe, interkonekty analogowe RCA i XLR, kable cyfrowe i wideo. Oprócz różnego typu kabli połączeniowych, sieciowych itd. oferuje różnego rodzaju akcesoria, np. wtyki i gniazda, a także słuchawki douszne. Cechą szczególna jej produktów jest stosowanie w ich konstrukcji tzw. „złotego podziału” („Golden Ratio”).

cardas.com

Korzenie CHORD ELECTRONICS odnajdziemy w branży lotniczej, gdzie inżynieria bez ograniczeń oznacza bezkompromisowe standardy. Ta koncepcja zaproponowana przez właściciela firmy Johna Franksa pomogła ukształtować jej filozofię od momentu powstania firmy w 1989 roku. Pierwsze wzmacniacze zostały dostarczone do BBC, a następnie do wiodących na świecie studiów, w tym Abbey Road, Sony Music (Nowy Jork), a później The Royal Opera. Dziś Chord Electronics stosuje własne technologie we wszystkich produktach.

chordelectronics.co.uk | chordelectronics.pl

Hana jest jedną z najmłodszych japońskich marek audio – od 2015 roku dostępne są pod tą nazwą wkładki gramofonowe firmy Excel Sound Corporation. ESC, firma z Tokio, od 50 lat specjalizująca się w produkcji wkładek typu MC (Moving Coil) w systemie OEM dla innych firm. Teraz całe jej doświadczenie skupione zostało we wkładkach Hana. Są one budowane są ręcznie, przy skrupulatnej kontroli jakości na każdym etapie i reprezentują znakomity stosunek jakości do ceny, czego wynikiem są entuzjastyczne recenzje na całym świecie.

youtek.jp

Pro-Ject Audio Systems jest austriacką firmą, założoną w Wiedniu w roku 1990. Specjalizuje się ona w produkcji gramofonów oraz elektroniki. Najważniejszą zasadą, jaką się kieruje jej założyciel i szef, pan Heinz Lichtenegger, jest to, aby dostarczyć najlepszą jakość dźwięku w najrozsądniejszej cenie. Zakłady produkcyjne w Republice Czeskiej oraz na Słowacji, są w stanie produkować duże serie ilościowe zgodnie ze standardem ISO 9001. Dziś PJ należy do największych producentów gramofonów analogowych na świecie, oferując szeroką gamę produktów „budżetowych” oraz bardziej zaawansowanych. W Polsce jej produkty są dostępne w wyspecjalizowanych salonach Reference i Top Phono Partner.

project-audio.com

PRIMARE jest szwedzką firmą specjalizującą się w produkcji elektroniki audio – wzmacniaczy oraz źródeł sygnału. Jej produkty mają niezwykle solidne obudowy i wyrafinowane komponenty. Dzięki modułowej budowie, a także ekologicznemu podejściu, czyli trwałości i długowieczności produktów, łatwości użytkowania i głęboko satysfakcjonującej jakości dźwięku, Primare gwarantuje bazę dla stale rozwijającej się muzyki i doznań wizualnych w całym ich bogactwie i różnorodności, niezależnie od tego, czy źródło jest analogowe czy cyfrowe przewodowe lub bezprzewodowe, przechowywane lub przesyłane strumieniowo.

primare.net

Firma Spendor została założona w 1969 roku i jest jedną z najbardziej cenionych marek na świecie. Jest ona synonimem „brytyjskiej szkoły dźwięku” i korzysta z rozwiązań wypracowanych przez dział badawczy BBC. W ofercie Spendora znajdziemy zarówno linię Classic, jak i nowoczesne kolumny z serii A i D. W tej pierwszej wciąż doskonalone są rozwiązania BBC, a ich kształty doskonale sprawdzą się we wnętrzach stylizowanych na lata 60. ubiegłego wieku. Serie A i D testują najnowsze rozwiązania i będą pięknie wyglądały w każdym pomieszczeniu.

spendoraudio.com | spendoraudio.pl