Firma Acoustic Energy została założona w 1987 roku wraz z wprowadzeniem na rynek światowej sławy głośnika AE1, wyznaczając nowe standardy w branży w zakresie jakości dźwięku z kompaktowej obudowy. W 1994 roku połączyła siły z zagranicznym partnerem produkcyjnym, aby umożliwić marce rozszerzenie jej globalnego zasięgu poprzez szersze portfolio produktów. W 2017 roku firma ponownie stała się w całości własnością brytyjską. Od ponad 30 lat produkty Acoustic Energy cieszą się uznaniem krytyków i dziennikarzy na całym świecie, pomagając zapewnić jej status jednej z najbardziej cenionych brytyjskich marek w branży audio.

acoustic-energy.co.uk

Firma AMPHION LOUDSPEAKERS Ltd. została założona w 1998 roku. Specjalizuje się w projektowaniu i konstruowaniu kolumn głośnikowych, zarówno do systemów domowych, jak i przestrzeni profesjonalnych, takich, jak studia nagraniowe. Jej projekty wyróżniają się dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości i perfekcyjnym odwzorowaniu brzmienia nawet przy niskim poziomie głośności. Cechą, która wyróżnia produkty firmy Amphion jest ich brak wrażliwości na niedoskonałości akustyki pomieszczenia odsłuchowego, dzięki czemu z łatwością wypełniają każdą przestrzeń wysokiej jakości dźwiękiem. Aby zagwarantować najwyższy poziom doskonałości konstrukcji i perfekcji brzmienia, wszystkie produkty wykonywane są ręcznie w Finlandii.

amphion.fi | amphion.pl

AUDIOVECTOR to duńska, rodzinna firma, założona w 1979 roku przez Ole Klifotha. Założył ją z zamiarem stworzenia doskonałego głośnika dla światowego rynku high-end. Celem firmy nadal jest produkcja wysokiej jakości i naturalnie brzmiących głośników dla melomanów i audiofilów na całym świecie. Syn założyciela, Mads Klifoth, dyrektor generalny firmy, pragnie uhonorować to wyjątkowe DNA i tradycję. Produkty Audiovector są wytwarzane ręcznie z najlepszych materiałów i ręcznie składane z dużą dbałością o szczegóły. Każdy głośnik jest projektowany, opracowywany i produkowany we własnym warsztacie zgodnie z wyjątkowymi standardami.

audiovector.com | audiovector.com.pl

Od ponad 30 lat inżynierowie AVM opracowują i produkują sprzęt elektroniczny, który zapewnia najwyższą jakość odtwarzania muzyki. Konstruktorzy AVM preferują prostą konstrukcję obwodu audio, w której każdy element ma swoje jasno określone zadanie zgodnie z credo firmy głoszącym, że najprostsza koncepcja obwodu działa najlepiej. Wszystkie produkty AVM zostały opracowana przez melomanów dla melomanów, aby spełnić nawet największe wymagania dotyczące odtwarzania muzyki. Zapomnij o szumie i zniekształceniach i ciesz się ciepłą i potężną reprodukcją muzyki – niezależnie od tego, jakiego głośnika używasz, bez względu na preferowany styl muzyczny i głośność, którą lubisz najbardziej. Podczas całego procesu produkcji wykonywane są wielokrotne pomiary i testy, aby zapewnić najwyższą jakość produktów AVM.

avm.audio

CARDAS AUDIO to amerykańska firma założona przez George’a Cardasa. Jej kable są w całości wykonywane w USA i ręcznie konfekcjonowane w zakładzie w Bandon, w stanie Oregon. W ofercie znajdziemy kable głośnikowe, interkonekty analogowe RCA i XLR, kable cyfrowe i wideo. Oprócz różnego typu kabli połączeniowych, sieciowych itd. oferuje różnego rodzaju akcesoria, np. wtyki i gniazda, a także słuchawki douszne. Cechą szczególna jej produktów jest stosowanie w ich konstrukcji tzw. „złotego podziału” („Golden Ratio”).

cardas.com

Korzenie CHORD ELECTRONICS odnajdziemy w branży lotniczej, gdzie inżynieria bez ograniczeń oznacza bezkompromisowe standardy. Ta koncepcja zaproponowana przez właściciela firmy Johna Franksa pomogła ukształtować jej filozofię od momentu powstania firmy w 1989 roku. Pierwsze wzmacniacze zostały dostarczone do BBC, a następnie do wiodących na świecie studiów, w tym Abbey Road, Sony Music (Nowy Jork), a później The Royal Opera. Dziś Chord Electronics stosuje własne technologie we wszystkich produktach.

chordelectronics.co.uk | chordelectronics.pl

Hana jest jedną z najmłodszych japońskich marek audio – od 2015 roku dostępne są pod tą nazwą wkładki gramofonowe firmy Excel Sound Corporation. ESC, firma z Tokio, od 50 lat specjalizująca się w produkcji wkładek typu MC (Moving Coil) w systemie OEM dla innych firm. Teraz całe jej doświadczenie skupione zostało we wkładkach Hana. Są one budowane są ręcznie, przy skrupulatnej kontroli jakości na każdym etapie i reprezentują znakomity stosunek jakości do ceny, czego wynikiem są entuzjastyczne recenzje na całym świecie.

youtek.jp

Firmę Leema Acoustics istniejącą od 1998 roku można zaliczyć do szacownego grona marek założonych przez byłych inżynierów BBC, Lee Taylora oraz Mallory Nicholsa. Obecnie oferta walijskiej firmy obejmuje szeroką gamę elektroniki (odtwarzacze CD, streamery, przetworniki cyfrowo-analogowe, przedwzmacniacze gramofonowe, końcówki mocy, przedwzmacniacze liniowe oraz wzmacniacze zintegrowane z legendarną TUCANĄ II na czele.

leema-acoustics.com

PRIMARE jest szwedzką firmą specjalizującą się w produkcji elektroniki audio – wzmacniaczy oraz źródeł sygnału. Jej produkty mają niezwykle solidne obudowy i wyrafinowane komponenty. Dzięki modułowej budowie, a także ekologicznemu podejściu, czyli trwałości i długowieczności produktów, łatwości użytkowania i głęboko satysfakcjonującej jakości dźwięku, Primare gwarantuje bazę dla stale rozwijającej się muzyki i doznań wizualnych w całym ich bogactwie i różnorodności, niezależnie od tego, czy źródło jest analogowe czy cyfrowe przewodowe lub bezprzewodowe, przechowywane lub przesyłane strumieniowo.

primare.net

Pro-Ject Audio Systems jest austriacką firmą, założoną w Wiedniu w roku 1990. Specjalizuje się ona w produkcji gramofonów oraz elektroniki. Najważniejszą zasadą, jaką się kieruje jej założyciel i szef, pan Heinz Lichtenegger, jest to, aby dostarczyć najlepszą jakość dźwięku w najrozsądniejszej cenie. Zakłady produkcyjne w Republice Czeskiej oraz na Słowacji, są w stanie produkować duże serie ilościowe zgodnie ze standardem ISO 9001. Dziś PJ należy do największych producentów gramofonów analogowych na świecie, oferując szeroką gamę produktów „budżetowych” oraz bardziej zaawansowanych. W Polsce jej produkty są dostępne w wyspecjalizowanych salonach Reference i Top Phono Partner.

project-audio.com

Nieduża, rodzinna, włoska firma produkująca markowe meble i akcesoria do komponentów audio-video pod nazwą „Solidsteel”. Ze swoimi produktami są obecni na prawie wszystkich kontynentach i dedykując swe produkty szerokiemu gronu miłośników muzyki i pasjonatom rozrywki wideo. Nazwa firmy „Solidsteel MC Group” jest dokładną esencją ich pracy, to w niej zawarta jest historyczność istniejącego od 1990 roku znaku towarowego i podstawy projektu „MC Group”.

solidsteel.it

Firma Spendor została założona w 1969 roku i jest jedną z najbardziej cenionych marek na świecie. Jest ona synonimem „brytyjskiej szkoły dźwięku” i korzysta z rozwiązań wypracowanych przez dział badawczy BBC. W ofercie Spendora znajdziemy zarówno linię Classic, jak i nowoczesne kolumny z serii A i D. W tej pierwszej wciąż doskonalone są rozwiązania BBC, a ich kształty doskonale sprawdzą się we wnętrzach stylizowanych na lata 60. ubiegłego wieku. Serie A i D testują najnowsze rozwiązania i będą pięknie wyglądały w każdym pomieszczeniu.

spendoraudio.com | spendoraudio.pl

Velodyne Acoustics to producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji najlepszych na rynku subwooferów. Od momentu powstania w 1983 roku, jego produkty były wielokrotnie nagradzane i zostały docenione przez ekspertów branży audio, audiofilów oraz entuzjastów kina domowego za innowacyjność projektów, niezwykle restrykcyjne normy dotyczące tolerancji podzespołów oraz nadzwyczajne osiągi brzmieniowe. W jej ofercie znajdziemy obecnie sześć serii, które zaspokoją potrzeby zarówno początkujących entuzjastów muzyki i kina domowego, jak i posiadaczy najbardziej wyrafinowanych systemów.

velodyneacoustics.com