Międzynarodowy panel recenzentów pism z całego świata przyznał nagrody EISA 2023-2024 dla najciekawszych, najlepszych i najważniejszych produktów audio. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tym roku nagrodę tę otrzymały dwie marki z naszego katalogu: Pro-Ject, w kategorii „System gramofonowy” za gramofon T2 W, oraz Primare, w kategorii „Amplituner AV” za model SPA25.

Pro-Ject T2 W

SYSTEM GRAMOFONOWY EISA 2023–2024

„T2 W to zuchwałe połączenie analogowego odtwarzania z cyfrową wygodą. Podstawą jest gramofon z napędem paskowym, z 9-calowym aluminiowym ramieniem i wkładką Sumiko MM oraz elektroniczną kontrolą prędkości. T2 W ma dodatkowo zintegrowany moduł bezprzewodowy, który pozwala przesyłać muzykę do odpowiednio wyposażonych głośników i systemów hi-fi. Aplikacja Pro-Ject Control ułatwia konfigurację i obsługę, z opcjami obejmującymi bezstratne wyjście 48 kHz/24bit FLAC i automatyczne strumieniowanie po opuszczeniu igły. Słuchanie winyli nigdy nie było łatwiejsze”.

 

Primare SPA25

AMPLITUNER AV EISA 2023–2024

„ (…) Primare przygotowało potężną, wielokanałową maszynę, która sprawdzi się zarówno podczas odtwarzania filmów, jak i muzyki. Dziewięć kanałów mocy w klasie D opartych na układach Hypex może zostać wykorzystanych w wielu konfiguracjach, częściowo także do bi-ampingu kolumn przednich. Dźwięk SPA25 łączy delikatną gładkość z atakiem transjentów, potężnym basem i naturalną sceną dźwiękową, a charakterystykę można precyzyjnie dostroić za pomocą oprogramowania Dirac Live. Inne funkcje, w tym platforma streamingowa Prisma o wysokiej rozdzielczości i wejście USB DAC, zainteresują audiofilów skupionych na odtwarzaniu dwukanałowym. Elegancja i jakość wykonania zadowolą wszystkich użytkowników”.

Dziękujemy panelowi EISA za nagrody i informujemy, że zarówno Pro-Ject T2 W, jak i Primare SPA25 są dostępne do odsłuchów u naszych partnerów handlowych w całym kraju. Można ich posłuchać z wybranymi przez Państwa urządzeniami towarzyszącymi, dzięki czemu będą mieli Państwo możliwość dobrania ich pod kątem własnych systemów. Jesteśmy przekonani, że zachwycą Was równie mocno, jak redakcje skupione w kapitule nagrody EISA.

Informacje o wszystkich nagrodzonych produktach – już we wrześniowym wydaniu magazynu „Audio” i na jego stronach internetowych – zachęcamy do lektury.